Środowiskowy Dom Samopomocy
                             w Międzyrzeczu08.06.2013r. W sobotę odbyła się wycieczka do Wolsztyna i Wioski Indiańskiej. W Wolsztynie zwiedziliśmy parowozownię gdzie były pociągi z lat 70-tych i można było zobaczyć jak to dawniej wyglądało. Można było też kupować różne pamiątki i kartki pocztowe. Poznaliśmy również jak wyglądało życia w domach dawno, temu za czasów młodych lat babć i dziadków. W starodawnych czasach w jednym domu mieszkały całe rodziny – babia z dziadkiem, tata z mamą i dzieci. Zupełnie inaczej tam wyglądało niż w dzisiejszych czasach. Były inne łóżka, obrazki święte, a na stołach można było zobaczyć budzik i różne inne przedmioty z tamtych czasów. Gdy ktoś umierał było zasłaniane lustro, aby dusza nie widziała i żeby mogła spokojnie odejść do wiecznej krainy. Potem pojechaliśmy do Wioski Indiańskiej aby zobaczyć jak wyglądało za czasów Indian. Były tam namioty gdzie były różne pistolety i  inne rzeczy, których używali Indianie. W wolnym czasie były kiełbasy z ogniska, ciastka, napoje, lody, cukierki, herbata i kawa. Dzień zleciał bardzo miło, szybko ponieważ pogoda dopisała i piękne chwile się przeżyło zwiedzając nowe okolice. Bartek Stański był dla nas jak przewodnik, bo często jeździł już wcześniej do Wolsztyna i opowiadał nam o parowozach. relacja Marcina Lachowca

05.04.2013r. Odbył się wyjazd do Gorzowa WLKP. Na teatr Romeo i Julia. Była to historia o wielkiej miłości gdy Romeo z Julią się poznali na imprezie i się w sobie zakochali. Jednak miłość ukrywali bo Julii rodzice się nie zgadzali aby Romeo był z ich córką i chcieli innego męża dla swojej córci Julii. Jednak Romeo i Julia potajemnie się pobrali w tajemnicy. Jednak nie mogli być razem bo Romeo został wygnany z miasta i Julia zatruła się trucizną z miłości do Romea oraz myślała że go nigdy nie zobaczy. Gdy Romeo powrócił bardzo się tym załamał i zatruł się na śmierć. Wtedy obudziła się Julia i gdy zobaczyła swojego wybranka, pocałowała go i popełniła samobójstwo. W ten sposób odeszli razem. Była to bardzo wzruszająca historia, piękna ale i też smutna. Powstała we Włoszech w miejscowości Verona kilka set lat temu. Autorem jest angielski pisarz William Szekspir. Data wydania 1597r. Relacja Marcina Lachowca

01.02.2013r.

Relacja Magdy Wróbel pobytu na  basenie

                                                                                   BASEN
Basen jest to wyposażenie, w którym jest sauna, ślizgawka oraz pływanie w stylu żabką
oraz w stylu kraulem i w którym mogą  się  kąpać,  na basenie ludzie, którzy korzystają również z ćwiczeń. Na basenie jest fajnie ponieważ  można schudnąć, ćwiczyć dyscyplinę i mieć dobrą kondycję.
Po basenie gdy ludzie wracają do  domu  są dumni i zadowoleni z korzystania z basenu i tam fajna i miła  atmosfera.
                                                            
                                            Magdalena Wróbel                        
 

31.05.2012

 Relacja z IX Olimpiady Sportowej Środowiskowych Domów Samopomocy
Międzyrzecz 2012

 
     Nasz ŚDS ma na swoim koncie nie lada sukces, a mianowicie zorganizowanie już IX "Olimpiady Sportowej Środowiskowych Domów Samopomocy". Inicjatorami tego przedsięwzięcia oraz głównymi organizatorami, od samego początku, są pracownice ŚDS, Katarzyna Nyczak-Walaszek, Ewa Dąbrowska oraz Ania Skotnicka wspierane przez Pana Janusza Grządko.
Pomysł od samego początku wspiera Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu Pani Halina Skrzydło. Bardzo duży   i nieoceniony wkład pracy w organizację naszej olimpiady, jak co roku wnoszą pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej.
      Głównym celem olimpiady jest podniesienie sprawności i kondycji fizycznej podpopiecznych nie tylko naszego ŚDS ale również pozostałych Domów. Zależy nam również na kształtowaniu wiedzy na temat potrzeby ruchu i ćwiczeń fizycznych, a także wyrobienie nawyku systematyczności w zajęciach ruchowych.
 
     Olimpiada odbyła się 31 maja 2012 roku na terenie stadionu miejskiego w Międzyrzeczu. Impreza rozpoczeła się symbolicznym wciągnięciem flagi na maszt, odczytaniem apelu olimpijskiego i zapaleniem znicza olimpijskiego przez Tomasza Terpiłowskiego, podopiecznego Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyrzeczu.
 
     Konkurencje, w których odbywała się rywalizacja to: zawody w piłkę nożną, biegi na 60 m, rzut piłką lekarską, przeciąganie liny oraz tzw. konkurencje na wesoło.
 
     Do zmagań sportowych przystąpiło ponad 300 olimpijczyków z 8 Środowiskowych Domów Samopomocy ( z Zielonej Góry, Trzciela, Pszczewa, Starego Kurowa, Sulechowa, Skwierzyny, Drezdenka oraz Międzyrzecza).  
 
     Nad bezpieczeństwem i zdrowiem uczestników czuwała fachowa kadra medyczna pod nadzorem wykwalifikowanej pielęgniarki Pani Joli. Natomiast nad sprawną i ucziwą rywalizacją sportową czuwał sędzia główny zawodów, Pan Waldemar Walaszek wraz   z gronem wspaniałych wolontariuszy z Liceum Ekonomicznego w Międzyrzeczu, którym gorąco dziękujemy za włożone serce        i zaangażowanie.
 
     Olimpiada cechowała się przede wszystkim dobrą zabawą i zdrową rywalizacją, która przyniosła radość i zadowolenie. 
zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które z pewnością przydadzą się w codziennych zajęciach Środowiskowych Domów.
 
     Olimpiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy jest wspaniałym pomysłem na urozmaicenie zajęć naszych podopiecznych, którzy ze względu na swoje schorzenia często są pomijani na arenie sportowej w swoim środowisku.
To cykliczne wydarzenie, na stałe wpisało się już w kalendarz imprez naszego Domu.
Jesteśmy pewni, że X jubileuszowa olimpiada, która odbędzie się w 2013 roku roku będzie jeszcze wspanialsza a wrażenia, które będą się z nią wiązać zostaną na całe życie.